MARKALAR

Çayırova Boru San. ve Tic. A.Ş., 1978 yılında Kocaeli Darıca bölgesinde başlamış olduğu üretim faaliyetlerine, bugün Darıca/Kocaeli ve Dörtyol/Hatay tesislerinde devam etmekte olup; Su Boruları, Petrol ve Doğalgaz Boruları, Yangın Güvenlik Tesisat Boruları, Beton Pompa Boruları, Sondaj Boruları, Kazan Boruları, İç/Dış Epoksi Kaplama, Boya gibi koruyucu kaplama uygulamaları ile geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Kroman Çelik Sanayi A.Ş., Demir Çelik mamullerini üretmek ve ticaretini yapmak amacı ile 1966 yılında kurulmuştur. 1985 yılında Yücel Şirketler Grubu’na katılan Kroman Çelik, Kocaeli ili Darıca ilçesinde 325.000 m2 açık, 150.000 m2 kapalı alanı ile üretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Kroman Çelik, 1.450 kişilik işgücü ile yılda “1,4 milyon” ton sıvı çelik, “1,8 milyon” ton çubuk ve filmaşin haddeleme, “150 bin” ton profil haddeleme kapasitesine sahip modern tesislerinde, demir-çelik hurdalarının geri kazanımıyla, çevreye duyarlı üretim anlayışı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yücel Boru ve Profil Endüstrisi A.Ş., 1969 yılında Kocaeli Çayırova bölgesinde başlamış olduğu üretim faaliyetlerine, Gebze/Kocaeli, Osmaniye/Adana ve Yeşilköy/Hatay’daki tesislerinde devam etmektedir. Sektörde öncü firma olmanın bilinci ve sorumluluğu ile yatırımlarına ara vermeyen Yücel Boru ve Profil, 2020 yılının Mayıs ayında Kocaeli Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde devreye aldığı Hassas Boru tesisleri ile; mevcut sanayi boruları, kare/dikdörtgen profiller, çelik yapı profilleri ve çelik servis merkezi ürünlerinden oluşan üretim yelpazesini genişleterek uluslararası standartlara uygun güvenilir üretim anlayışı ile hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarlara hizmet vermeye devam etmektedir.

Wavin Türkiye, PPR-C temiz su, PVC atık su gibi geleneksel boru sistemlerinin yanında Tigris Pres-fit sistemler, SiTech+ sessiz boru sistemleri, QuickStream sifonik yağmur suyu tahliye sistemleri, QBic Plus infiltrasyon sistemleri, Tegra plastik menholler ve bunun gibi birçok yenilikçi ürünü sektöre sunmaktadır. Wavin, Dünyada 40’tan fazla ülkede, Avrupa-Ortadoğu-Afrika, Asya-Pasifik, Latin Amerika ve ABD-Kanada olmak üzere 4 ana bölgede, 12 bin çalışan ile faaliyet göstermektedir.

Trakya Döküm, modern ve dikey kalıplama döküm üretim teknolojisiyle, 0,1 kg ile 40 kg arasında değişen, yüksek kalitede sfero, gri, temper, vermiküler, yüksek silisli ve SiMo alaşımlı döküm, işlenmiş ve montajlı parçalar üretmektedir. İstanbul’un 140 km batısında bulunan Trakya Döküm üretim tesisleri, 6 adet dikey kalıplama üretim hattı ile yıllık yaklaşık 75.000 tonluk döküm parça üretim kapasitesine sahiptir.

Sardoğan’ın modern tesislerinde dikişsiz boru üretim hattı, soğuk çekme Boru hattı, honlama makinesi, kesme hatları, dirsek bükme makineleri, uç kesme kaynak ağzı, muhtelif kalite kontrol birimleri ve ekipleriyle 1/2″ ‘den 16”e kadar dikişli, dikişsiz, SCH 40, SCH 80 normlarında TSE’li dirsek, redüksiyon, tee, kep eklenti parçaları üretilmektedir. İşletme; ISO 9001:2000 kalite sistemi altında çalışmaktadır.